Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r., 50 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
30 osób z całego regionu wzięło udział w VI Mazowieckim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w CKA
Dodał: KamZap, 16-06-2018 23:41, odsłon: 1132
Nina Tywonek z PSP nr 2 w Kozienicach została laureatką VI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Fot. KDK
Nina Tywonek z PSP nr 2 w Kozienicach została laureatką VI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Fot. KDK

W czwartek 14 czerwca w Kozienickim Domu Kultury odbył się VI Mazowiecki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Blisko 30 wykonawców starało się wyśpiewać pierwsze miejsce, lecz udało się to Ninie Tywonek w kategorii gimnazja. Z kolei Grand Prix w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zdobyła Joanna Grzyb.

Na początku wszystkich obecnych w sali koncertowo-kinowej przywitała gospodarz obiektu, Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska w towarzystwie Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Ryszarda Zająca.

- Jest mi niezmiernie miło, że kolejny raz spotykamy się na tej sali na tym bardzo ważnym, prestiżowym wydarzeniu. Mam nadzieję, że będzie panowała tu rodzinna atmosfera i wszystkim będzie się miło śpiewało przed jurorami, którzy na pewno będą bardzo przyjaźni - mówiła dyrektor Elwira Kozłowska.

Później mogliśmy wysłuchać blisko 30 piosenek śpiewanych po angielsku, rosyjsku, włosku i francusku. Występy młodych wokalistów oceniało trzyosobowe jury w składzie: przewodniczący Marek Ditrych, Katarzyna Rybaniec i Kacper Majewski. Wykonawcy  m.in. z: Kozienic, Radomia, Szydłowca i Pionek oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Po obradach jurorów, w samo południe rozpoczął się koncert finałowy, w którym wzięło udział 10 osób. Jako pierwsza wystąpiła 7-letnia Gulia Zorzi. Wykonała piosenkę, którą wyśpiewała 1 miejsce w konkursie piosenki włoskiej w Radomiu. Był to występ pozakonkursowy. Natomiast laureatką VI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w kategorii gimnazja została Nina Tywonek z PSP nr 2 w Kozienicach. Zaś w kategorii szkoły ponadgimnazjalne Grand Prix zdobyła Joanna Grzyb z Zespołu Szkół Ogólnokształących w Szydłowcu.

Ponadto Puchar Starosty Kozienickiego otrzymał Zespół Instrumentalno-Wokalny z solistami: Kornelią Tęczą i Mikołajem Buszko z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach, a nagroda publiczności powędrowała do Trio z PSP nr 2 w Kozienicach w składzie: Julia Basaj, Nina Tywonek i Agata Krześniak.

Nagrody i dyplomy laureatom wręczali: Naczelnik wydziału zdrowia, edukacji i sportu w starostwie Janusz Patkowski, Dyrektor ZS nr 1 Ryszard Zając i pomysłodawca festiwalu doradca metodyczny Międzypowiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży Zofia Dolińska.

Festiwal poprowadzili uczniowie ZS nr 1 Patrycja Kozłowska i Mateusz Krekora. Organizatorami imprezy byli: Międzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży, Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach i Kozienicki Dom Kultury. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Kozienicki Andrzej Jung i Burmistrz Gminy Kozienice Tomasz Śmietanka.

 

KDK/red   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja, źródło: pixabay.com
W piątek 1 marca Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu organizuje VI Zawody Narciarsko - Snowboardowe o ...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczający...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Kozienicka Gospodarka Komunalna organizuje konkurs „Przejdź na ty z naturą, przynieś paczkę z makul...
fot. Marta Ankiersztejn
Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na spektakl „Le...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook