Dzisiaj jest środa, 22 listopada 2017 r., 326 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

122 km/h w zabudowanym? 19-latek z BMW stracił prawo jazdy
Dodał: MariuszBasaj, 02-11-2017 12:17, odsłon: 6304
fot. policja
fot. policja

Kozieniccy policjanci podczas akcji "Znicz 2017" zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. To kolejne takie przypadki na terenie naszego powiatu. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

W sobotę 28 października, po południu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach pełniący służbę na terenie powiatu kozienickiego zatrzymali kierowcę, który w miejscowości Ponikwa (gm. Garbatka Letnisko) przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie. Mieszkaniec powiatu kozienickiego w obszarze zabudowanym jechał Mazdą 108 km/h.

 

Do kolejnego zatrzymania pirata drogowego doszło we wtorek. Funkcjonariusze, którzy pełnili służbę w rejonie cmentarza w Brzózie, o godzinie 12:00 zatrzymali 19-latka, który kierując pojazdem BMW jechał z prędkością 122 km/h.

 

Kierującym, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Otrzymali również mandaty w wysokości od 400 do 500 złotych, a na ich konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

 

- Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki nie tylko dla nas samych, ale również dla innych zupełnie niewinnych uczestników ruchu drogowego - mówi rzecznik kozienickiej policji mł. asp. Ilona Tarczyńska i dodaje: - Dostosowujmy prędkość naszego pojazdu do obowiązujących ograniczeń prędkości, zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Kierowcy, którzy będą o tym zapominali nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Pamiętajmy, że nadal trwa akcja Znicz 2017, ruch pojazdów oraz pieszych jest znacznie większy, można to zauważyć w szczególności w okolicach cmentarzy.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. KPP Kozienice
20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W poniedziałek dzieci z Publicznej Szkoły...
Ilustracja przykładowa
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, zatrzymali 44-latka, który posiadał przy so...
fot. PSP 4
Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach wywalczyli w sobotę 18 l...
W niedzielę 10 grudnia odbędzie się 10. edycja "Mikołajkowego Nordic Walkingu". To dobra okazja, aby spra...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook