Dzisiaj jest piątek, 18 września 2020 r., 262 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Sądowe badanie ojcostwa
Sądowe badanie ojcostwa wymaga – w przeciwieństwie do testu domowego – użycia określonych procedur zgodnych ze wzorcami narzuconymi przez polskie sądownictwo.

Żeby wynik testu wykonywanego w celu potwierdzenia lub wykluczenia ojcostwa konkretnego mężczyzny, mógł zostać uznany przez sąd za niepodważalny oraz zgodny z aktami prawnymi dowód w sprawie, muszą zostać spełnione pewne warunki, należą do nich:

Konieczność wzięcia udziału w badaniu 3 osób. Jeśli dziecko jest nieletnie to domniemanego ojca, dziecka oraz matki, przy czym w przypadku, jeżeli dziecko posiada innych prawnych opiekunów wymagane jest okazanie zezwolenia jego prawnych opiekunów na przeprowadzenie analizy.
Obowiązek weryfikacji tożsamości wszystkich osób biorących udział w badaniu odbywa się poprzez przedstawienie odpowiednich dokumentów (dowodu osobistego, bądź paszportu), w przypadku małoletniego dziecka takim dokumentem jest skrócony odpis aktu urodzenia.
Potrzeba przyjechania do odpowiedniej placówki analitycznej, w której materiał biologiczny przeznaczony do badania, zabezpieczony zostanie w obecności lekarza specjalisty lub analityka medycznego, przeszkolonego i upoważnionego przez biegłego sądowego. Istnieje konieczność stworzenia protokołu z całego zdarzenia.
Jak wygląda analiza?

Informacyjne testy ojcostwa, jak też te zlecane na potrzeby sądu są absolutnie wiarygodne i bez wpływu na zdrowie. Sądowa ekspertyza nie wymaga udokumentowania żadnego skierowania, wystarczy tylko skontaktować się z odpowiednią placówką analityczną. Próbki do analizy pozyskuje się poprzez wzięcie wymazu z wewnętrznej strony policzka przy pomocy sterylnej wymazówki, zakończonej bawełnianą nasadką. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut. Czas oczekiwania na rezultat badania jest stosunkowo niedługi i zajmuje klika dni roboczych. Zestaw dokumentów wzbogaconych autentyczną ekspertyzą biegłego sądowego, ukończony jest z reguły w przeciągu około 2 tygodni. Osoba badana zlecająca badanie pokrewieństwa ma również możliwość wyboru sposobu otrzymania wyniku. Informacje o analizie może otrzymać drogą pocztową, na podany adres domowy, e-mailowo, telefonicznie lub też udać się po wynik do placówki partnerskiej, w której zlecone zostało analizowanie próbek.

marzena_k_leszczynska, 23-03-2016, odsłon: 1737
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej

Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook